Daha ayrıntılı bilgi için istasyon@tedu.edu.tr

Üniversite

İstasyonTEDÜ, TED Üniversitesi öğrencilerinin ilgili etkinlik ve çalışmalarına destek veriyor, işbirlikleri kurulmasına aracılık ediyor. Sosyal girişimcilik alanındaki ödül, yarışma, hızlandırma programı süreçlerinde öğrencilere destek veriyor. 

Hult Prize Sosyal Girişimcilik Yarışması

İstasyon, üniversite öğrencilerinin sosyal fayda odaklı girişimcilik fikirleri ile katıldıkları Hult Prize, University4Society gibi yarışmalara hazırlık süreçlerinde üniversite içinde bir Danışma Kurulu oluşturulması, mentorluk desteği, eğitimler ve etkinlikler için kolaylaştırıcılık görevi üstleniyor.


Dünya Vatandaşlığı Ek Dal Programı

Öğrencilerin sosyal, çevresel, kültürel ve bilimsel içerikte derslere erişebileceği Dünya Vatandaşlığı Ekdal Programı’nın oluşturulmasına önayak olan İstasyon, program içeriğinin geliştirilmesine de katkıda bulunuyor.

Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Destekler

TEDÜ öğrencileri ve ilgili öğrenci topluluklarının etkinlik ve projelerine destek veriyor. Kuluçka programında yer alan sosyal girişimlerle öğrenciler arasında bilgi paylaşımı ve ortak çalışmalar için alan yaratıyor. Ayrıca farklı fakültelerin sosyal fayda odaklı ders ve uygulamalarına katkı sağlıyor.