Daha ayrıntılı bilgi için istasyon@tedu.edu.tr

Sosyal Fayda için Veri Bilimi Programı Eğitimleri Başladı

TED Üniversitesi Uygulamalı Veri Bilimi Merkezi ve İstasyonTEDÜ’nün düzenleyicileri arasında bulunduğu Sosyal Fayda için Veri Bilimi Programı’nın eğitimleri 28 Mart’ta başladı. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen eğitim, sosyal bilimlerden, mühendisliklerden ve farklı disiplinlerden katılımcıları toplumsal sorunları daha iyi anlamak ve veri bilimiyle çözüm üretmek üzere biraraya getirdi. Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Fayda için Veri Bilimi Programı’nın İkincisi Döngüsü Tamamlandı!

 

University of Virginia’nın tasarladığı Data Science for the Public Good (Sosyal Fayda için Veri Bilimi) programının Kasım 2020’de başlayan Türkiye’deki ikinci döngüsü proje sunumlarının paylaşılmasıyla tamamlandı. Ankara ayağı Kodluyoruz, CADS@TEDU – Uygulamalı Veri Bilimi Merkezi ve İstasyonTEDÜ Sosyal İnovasyon Merkezi tarafından yürütülen program, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği tarafından fonlanıyor. Programa Yenimahalle Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi ve Evreka da veri ve mentorluk sağlayarak destek verdi. 

 

Sosyal ve çevresel sorunları daha iyi anlamak ve bu sorunlara veri bilimiyle etkili çözümler geliştirmek üzere mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, fen ve sosyal bilimler  gibi birçok farklı disiplinlerden gelen 33 katılımcıya 140 saatlik “Veri Bilimi ve Sosyal Etki Odaklı Proje Geliştirme” eğitimleri verildi; yol haritası toplantılarıyla projelerini çerçevelemelerine destek olundu.  Programın sonunda beş grup farklı sosyal sorunlara yönelik ürettikleri projeleri 25 Mart’ta gerçekleştirilen etkinlikle paylaştı. Sunumların kaydına CADS@TEDU web sitesinden ulaşabilirsiniz. Programın üçüncü döngüsünün Haziran ayında başlatılması planlanıyor.

Mayıs 2021