Ekiptekiler

 berivan-elis-6

Berivan ELİŞ

Yönetici

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bilkent Üniversitesi'nde; gençlik, toplumsal cinsiyet, insani güvenlik ve sosyal kalkınma alanlarında çalıştı. Veri toplama, sınıflandırma, anlamlandırma ve bilgi aktivizmi alanında birçok projede gönüllülük yaptı. Gönüllü katılımı, topluluk oluşturma, müzakere teknikleri konularında eğitim aldı, eğitim verdi, kolaylaştırıcılık yaptı. Aralık 2015’ten bu yana TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi’nin kuruluş sürecinde yer alıyor. Eylül 2016'dan bu yana TEDÜ Dünya Vatandaşlığı Ek Dal Programı'nda yurttaş katılımı ve sosyal inovasyon dersleri veriyor.

istasyon_emre-guzel_profil

Emre GÜZEL

Etkinlik ve Topluluk Koordinatörü

TED Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği öğrencisidir. Yan dalını Dünya Vatandaşlığı Programı'nda yapmaktadır. 2017-2018 Öğrenci Konseyi üyesidir. 2016-2017 yıllarında LOGOS Topluluğu'nda başkanlık yapmış ve Yaşayan Kütüphane çalışmalarını koordine etmiştir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kaynak geliştirme, metin yazarlığı ve medyada ayrımcılık söylem analizi çalışmalarında gönüllülük yapmıştır. Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-Peer Türkiye) cinsel sağlık ve üreme sağlığı akran eğitmenidir. Toplumsal cinsiyet eşitliği, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik ile ilgilenmektedir. Aralık 2017'den beri İstasyon ekibinde yer almaktadır.

 istasyon merve kavas

Merve KAVAS

Kuluçka Programı Koordinatörü

TED Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü öğrencisi Merve Kavas, 2015 yılında girişimcilik potansiyeli taşıyan üniversite öğrencilerinin seçildiği Girişimcilik Vakfı Fellow programına kabul edilmiştir. TED Üniversitesi Girişimcilik ve İşletme Topluluğu’nun kurulum aşamasında aktif rol almış ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. TEDÜ Tanıtım Ekibi bünyesinde üç yıl gönüllü olarak çalışmıştır. 2015-2016 yıllarında Öğrenci Konseyi Başkanlığı yapmıştır. İşletme bölümünde ek dal yapmakta; sosyal girişimcilik, davranışsal ekonomi ve finansal teknolojiler ile ilgilenmektedir. Nisan 2016’dan beri İstasyon ekibinde yer almaktadır.