Ekiptekiler

 berivan-elis-6

Berivan ELİŞ

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bilkent Üniversitesi'nde; gençlik, toplumsal cinsiyet, insani güvenlik ve sosyal kalkınma alanlarında çalıştı. Veri toplama, sınıflandırma, anlamlandırma ve bilgi aktivizmi alanında birçok gönüllü projede yer aldı. Gönüllü katılımı, topluluk oluşturma, şiddetsiz iletişim, müzakere teknikleri konularında eğitim aldı, eğitim verdi, kolaylaştırıcılık yaptı. Aralık 2015’ten bu yana TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi’nin kuruluş sürecinde yer alıyor. Eylül 2016'dan bu yana TEDÜ Dünya Vatandaşlığı Ek Dal Programı'nda yurttaş katılımı ve sosyal inovasyon dersleri veriyor.

 direnc ersahin 1

Direnç ERŞAHİN

Ankara Fen Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Yine aynı üniversiteden Felsefe ve Sosyoloji alanlarında yüksek lisans dereceleri aldı. Ardından felsefe alanında doktora çalışması yapmak üzere İngiltere’ye gitti. Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve East Anglia Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı, lisans dersleri verdi. Uluslararası Sinopale Bienali’nde ve Avrupa Kültür Derneği’nde çeşitli görevlerde bulundu. Aralık 2015’ten bu yana TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi’nin kuruluş çalışmalarında yer almaktadır.

 

 istasyon merve kavas

Merve KAVAS

TED Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü öğrencisi Merve Kavas, 2015 yılında girişimcilik potansiyeli taşıyan üniversite öğrencilerinin seçildiği Girişimcilik Vakfı Fellow programına kabul edilmiştir. TED Üniversitesi Girişimcilik ve İşletme Topluluğu’nun kurulum aşamasında aktif rol almış ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. TEDÜ Tanıtım Ekibi bünyesinde üç yıl gönüllü olarak çalışmıştır. 2015-2016 yıllarında Öğrenci Konseyi Başkanlığı yapmıştır. İşletme bölümünde ek dal yapmakta; sosyal girişimcilik, davranışsal ekonomi ve finansal teknolojiler ile ilgilenmektedir. Nisan 2016’dan beri İstasyon ekibinde yer almaktadır.

istasyon_alp_uygur

Alp UYGUR

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde 2. sınıfa devam etmektedir. 2017 yılında Ankara Kalkınma Ajansı’nın Genç Girişimciliği Geliştirme Programı’na katılmıştır. TED Üniversitesi İhtiyaç Haritası Topluluğu’nda gönüllü olarak görev yapmıştır. Radyo TEDÜ bünyesinde yer alan Alp Uygur, Yönetim ve Organizasyon alanından ek dal yapmaktadır. 2017-2018 öğretim yılı itibarı ile Sosyal İnovasyon Merkezi’nde yer almaktadır.