Daha ayrıntılı bilgi için istasyon@tedu.edu.tr

Ekiptekiler

Berivan Eliş

Yönetici

Berivan, Aralık 2015’ten bu yana TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi’nin kuruluş sürecinde yer alıyor. Eylül 2016’dan bu yana TEDÜ Dünya Vatandaşlığı Ek Dal Programı’nda yurttaş katılımı ve sosyal inovasyon dersleri veriyor. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bilkent Üniversitesi’nde; gençlik, toplumsal cinsiyet, insani güvenlik ve sosyal kalkınma alanlarında çalıştı. Veri toplama, sınıflandırma, anlamlandırma ve bilgi aktivizmi alanında birçok projede gönüllülük yaptı. Gönüllü katılımı, topluluk oluşturma, müzakere teknikleri konularında eğitim aldı, eğitim verdi, kolaylaştırıcılık yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden lisans, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden yüksek lisans derecesi aldı.

Emre Güzel

Topluluk Koordinatörü

Emre, Aralık 2017’den beri İstasyon ekibinde yer alıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği, aktif yurttaşlık, gençlik çalışmaları ve sürdürülebilirlik ile ilgileniyor. Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-Peer Türkiye) cinsel sağlık ve üreme sağlığı akran eğitmeni. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kaynak geliştirme, metin yazarlığı ve medyada ayrımcı söylem analizi çalışmalarında gönüllülük yaptı. 2017-2018 TEDÜ Öğrenci Konseyi üyesi olarak aktif rol oynadı. 2016-2017 yıllarında LOGOS Topluluğunda başkanlık yaptı ve Yaşayan Kütüphane çalışmalarını koordine etti. TED Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği öğrencisi olan Emre, yan dalını Dünya Vatandaşlığı Programında yapıyor.

Estefany Güechá

Stajyer

İstasyon ekibine Ağustos 2019’ da katılan Estefany, Kolombiya’da çocukların eğitimiyle ile ilgili bir proje olan “Cerros de Cambio” (Değişim Tepeleri)’nin kurucusu. Uluslararası İspanyolca Dijital Münazara Derneği AIDDE’de başkan yardımcılığı yapıyor. INCIDE (Kolombiya), CMUDE (Kolombiya), Leaders in the U (Kolombiya), Greenpeace (Kanada), Rotary (Türkiye) gibi STK’lar, kuruluşlar ve etkinliklerde gönüllü olarak yer aldı. Erasmus+ programı kapsamında değişim öğrencisi olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesinde eğitim gördü. Bogota’daki (Kolombiya) Rosario Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümünde okuyor.

Merve Kavas

Kuluçka Programı Koordinatörü

Merve, Nisan 2016’dan beri İstasyon ekibinde kuluçka programının geliştirilmesi ve topluluk geliştirme süreçlerinde görev alıyor. 2015 yılında girişimcilik potansiyeli taşıyan üniversite öğrencilerinin seçildiği Girişimcilik Vakfı Fellow programına kabul edildi ve programın mezunu oldu. 2015-2016 yıllarında TED Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı yaptı. TED Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü mezunu olan Merve, ek dalını İşletme bölümünde tamamladı.

Miray Gülsoy

İletişim Koordinatörü

Miray, Ekim 2018’den beri İstasyon ekibinde yer alıyor. Psikoloji, edebiyat, iletişim ile ilgileniyor. 2016-2017 yıllarında Kavaklıderem Derneği Kavakyeli Dergisi Yayın Kurulu üyesi olarak aktif rol oynadı. Mayıs 2015 – Mayıs 2016 Dönemi TEDÜ Radyo Topluluğu’nun genel sekreterliğini yaptı. 2011-2014 yılları arası TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Organizasyon Kulübü’nde yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptı. TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Uluslararası Bakalorya Programı’ndan mezun oldu. 2019 yılında TED Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olan Miray, ek dalını Dünya Vatandaşlığı Programında yaptı.

Sinem Gökçe

Projeler Koordinatörü

Sinem, Eylül 2018’den beri İstasyon ekibinde yer alıyor. Örgütsel davranış, yönetim, liderlik ve inovasyon konularında akademik yayınlar yaptı. Doktora tezini yazdığı Proje yönetimi konusunun yanı sıra devlet desteklerinden yatırım fizibilitelerine, sektörel değerlendirmelerden, pazar analizine, kamuda inovasyondan girşimciliğe birçok farklı alanda çalıştı. Bilkent Üniversitesi , Roketsan, ABİGEM, Fırat Kalkınma Ajansı, İnönü Üniversitesi gibi kurumlarda görev aldı, kendi eğitim ve danışmanlık firmasını kurdu. Toplum Gönüllüleri ve SendeGel gibi kuruluşlarda gönüllülük yaptı. Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde lisans, ODTÜ Mühendislik Yönetiminde yüksek lisans, İnönü Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon alanında doktora yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğrenci.