Daha ayrıntılı bilgi için istasyon@tedu.edu.tr

Ekiptekiler

Berivan Eliş

Kurucu Yönetici

İstasyonTEDÜ’den önce Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bilkent Üniversitesi’nde sosyal kalkınma alanında (gençlik, erişilebilirlik, toplumsal cinsiyet ve insani güvenlik) çalıştı. Bilgi aktivizmi alanında birçok projede gönüllülük yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden lisans, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. Eylül 2016’dan bu yana TEDÜ Dünya Vatandaşlığı Ek Dal Programı’nda yurttaş katılımı ve sosyal inovasyon dersleri veriyor.

Merve Kavas

Kuluçka Programı Koordinatörü

Merve Kavas Nisan 2016’dan beri İstasyon ekibinde kuluçka programının geliştirilmesi ve topluluk geliştirme süreçlerinde görev alıyor. 2015 yılında girişimcilik potansiyeli taşıyan üniversite öğrencilerinin seçildiği Girişimcilik Vakfı Fellow programına seçildi ve bu programın mezunu oldu. 2015-2016 yıllarında TED Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı yaptı. Sosyal girişimcilik alanında akran mentörlüğü TED Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü mezunu olan Merve, ek dalını İşletme bölümünde tamamladı.

Sinem Gökçe

Projeler Koordinatörü

Sinem Gökçe Eylül 2018’den beri İstasyon ekibinde yer alıyor. Örgütsel davranış, yönetim, liderlik ve inovasyon konularında akademik yayınlar yaptı. Doktora uzmanlık alanı olan proje yönetiminin yanısıra devlet destekleri, yatırım fizibiliteleri, sektörel değerlendirmeler, pazar analizi, kamuda inovasyon ve girişimcilik alanlarında çalıştı. Bilkent Üniversitesi , Roketsan, ABİGEM, Fırat Kalkınma Ajansı, İnönü Üniversitesi gibi kurumlarda görev aldı. Bir dönem kendi eğitim ve danışmanlık firmasını kurdu. Toplum Gönüllüleri ve SendeGel gibi sivil toplum kuruluşları için gönüllülük yaptı. Lisans derecesini Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden, yüksek lisans derecesini, ODTÜ Mühendislik Yönetimi’nden, doktorasını ise İnönü Üniversitesi’nden Yönetim ve Organizasyon alanında aldı.